RHINOPLASTYKA NIECHIRURGICZNA (niechirurgiczna korekta kształtu nosa)


W niektórych wypadkach można uzyskać zadowalająca korekcje nosa poprzez nastrzykiwanie wypełniacza takiego jak preparat Radiesse lub kwas hialuronowy. Pozwala to na natychmiastową korekcje garbu, nierówności i podniesienie grzbietu nosa.

Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy nie osiągniemy tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku ingerencji chirurgicznej, ale pozwalają one na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa. Niezmiernie ważne jest jednak to, że korekta dokona się bez bólu, bez rekonwalescencji i bez możliwych powikłań pooperacyjnych.

W jaki sposób odbywa się korekta nosa bez skalpela? Kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia ( Radiessse ) są wstrzykiwane w miejsce wymagające wypełnienia lub korekty. Zabieg trwa około 15-30 minut. Wcześniej na miejsca planowanego zabiegu nakładamy krem Emla. Wypełnienie kwasem hialuronowym można również połączyć z wstrzyknięciem toksyny botulinowej typu A, dzięki czemu możemy dodatkowo skorygować opadającą końcówkę nosa.

Efekty zabiegu są natychmiastowe.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia to substancje, które naturalnie występują w naszym organizmie i dlatego też są w pełni bezpieczne oraz nie powodują alergii. Obie substancje aplikowane są w formie żelu, który natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – gdy jest stopniowo wchłaniany – to nadal zachowuje się efekt wypełnienia. Natomiast hydroksyapatyt wapnia umieszczany jest w matrycy żelowej, która wchłania się stopniowo przez okres kilku miesięcy. Pozostają jednak kuleczki hydroksyapatytu, które oplatane są przez nowo powstające włókna kolagenu a same w okresie do 12 miesięcy ulegają wchłonięciu. To wszystko sprawia, że efekty korekty nosa przy zastosowaniu Radiesse utrzymują się aż 35 miesięcy, jak wynika z amerykańskich badań klinicznych.




Przeciwskazania:

• ciąża i okres laktacji
• zmiany zapalne w obrębie skóry
• skłonność do występowania blizn przerostowych
• stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych


Film przedstawiający zabieg